• 2. rocznica nadania imienia szkole.

• Prawie dwa lata temu nadaliśmy szkole imię Przyjaciół Ziemi. Naszym założeniem było stworzenie miejsca zapewniającego dzieciom spokój, poczucie bezpieczeństwa, możliwość rozwoju swoich talentów. Te założenia nabierają szczególnego znaczenia, kiedy wokół naszej granicy szaleją wichry wojny. Cieszę się, że udało się stworzyć taki azyl dla naszych uczniów. Mamy warunki, możliwości, aby rozwijać się, twórczo pracować, czego przykładem są ostatnie warsztaty pt. „Makowiska okiem człowieka, obiektywu, AI, czyli sztucznej inteligencji”. Po zakończeniu uroczystości goście z zainteresowaniem zwiedzali wystawę, która była efektem tych działań. Zaskoczenie wzbudziła wystawa portretów powstałych z zastosowaniem AI, uwagę przyciągały fotografie, prace plastyczne, rzeźby oraz wystawa jaj wielkanocnych stworzona przez dzieci z oddziału przedszkolnego. Jak wiecie, kreujemy wiele wydarzeń kulturalnych. Jednym z nich był piękny koncert P. Joanny Czajkowskiej, wokalistki z Torunia, której na klawiszach towarzyszył Bartosz Staszkiewicz. Wystawy, które mieliście Państwo okazję obejrzeć, powstały przy zaangażowaniu wszystkich nauczycieli oraz dzieci. Za jej finalny wygląd odpowiadały Panie K. Gajewska i M. Karbowska z pomocą P. M. Dobrzyńskiej, a także pracowników obsługi. Film przedstawiający szkołę z perspektywy ostatnich pięciu lat opracowali A. Linkiewicz, R. Linkiewicz, z pomocą M. Karbowskiej. Odpowiednie nagłośnienie koncertu zawdzięczamy A. Mielniczukowi i K. Sewerynowi. Na uroczystości gościliśmy: 1. Panią Wizytator z delegatury KO w Toruniu Jolantę Gruchlik. 2. Wójta Gminy Czernikowo Tomasza Krasickiego z przedstawicielami Urzędu Gminy – P. sekretarz Dorotą Czarnecką, kierownikiem ZOS P. Sandrą Stancelewską-Grabowską, skarbnikiem P. Ewą Olkiewicz, P. Joanną Makowską współpracującą ze szkołą w ramach projektów GKRPA oraz P. Wiktorem Traczykiem, kierownikiem GZK. 3. Panią Katarzynę Lubańską, Wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 4. Księdza Dziekana Krzysztofa Graczyka. 5. Przewodniczącego Rady Gminy Rafała Rutkowskiego. 6. Dyrektorów szkół i przedszkoli oraz żłobka z terenu gminy Czernikowo (Bożenę Lewandowską, Grzegorza Kozłowskiego, Roberta Szwajkowskiego, Dariusza Chrobaka, Ryszarda Ałtyna, Panią dyrektor Hannę Graczyk). 7. Sołtysów – Marię Ostrowską, Krzysztofa Plewę. 8. Radnego Dawida Polanowskiego oraz strażaków OSP w Makowiskach. 9. Nauczycieli, emerytów, przedstawicieli Rady Rodziców, rodziców i uczniów. Dziękuję za wsparcie uroczystości nauczycielom i pracownikom szkoły, Radzie Rodziców, strażakom OSP w Makowiskach , KGW Kiełpinianki i wszystkim darczyńcom.

Dyrektor szkoły Piotr Buczyński