• Operacja CZYSTA RZEKA - udział w akcji lokalnej Szkoła sprząta Makowiska pt. ,,Czysta Majówka" .

• Kolejny raz nasza szkoła wykazała się dbałością o środowisko naturalne. W akcji, którą rozpoczęto pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych, wzięło udział około 70 uczniów.

30 kwietnia o godzinie 10:00 uczniowie klas 4-8 wyposażeni w worki i rękawice wyruszyli w teren, natomiast klasy 1-3 zajęły się sprzątaniem wokół budynku szkoły.

Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie pracowało nam się miło i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadawalające. Wśród zebranych śmieci dominowały szklane butelki, styropian, foliowe worki., puszki aluminiowe oraz plastiki. Nietypowym znaleziskiem okazał się odkurzacz. Zebraliśmy około 90kg śmieci, które przekazaliśmy GZK w Czernikowie.

Pocieszający jest fakt, iż śmieci jest coraz mniej. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko i czystość otoczenia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. Koordynator akcji szkolnej - Elżbieta Maciejewska