• .

• 11 listopada w Szkole Podstawowej w Makowiskach Dziękujemy dzieciom klas O - I i II oraz rodzicom za zrobienie pięknych plakatów wraz z dziećmi.

• Pomagamy ...

• Przekazaliśmy grosiki zebrane dla 2,5-letniego Ksawerego cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Budujące jest to, że nawet w tak trudnym czasie nie jesteśmy obojętni, nie zapominamy o empatii, o drugim człowieku… Dzielnemu wojownikowi życzymy, aby spotykał na swojej drodze samych życzliwych mu ludzi. Ksawciu, walcz dzielnie!

• Konkurs o Janie Pawle II

• „MY TEŻ PAMIĘTAMY O JANIE PAWLE II”

Zorganizowany został szkolny konkurs plastyczno-religijny

pt. ,,Mój przyjaciel Jan Paweł II” w 100. rocznicę urodzin i 42. rocznicę wyboru Papieża - Polaka.

Uczniowie przygotowali wiele pięknych i ciekawych prac.

GRATULUJEMY POMYSŁÓW

• Teatr

• Warsztaty teatralne "PRZYGODA Z TEATREM" w Szkole Podstawowej w Czernikowie

• 26 września Europejski Dzień Języków

• W tym dniu Europa świętuje swoją różnorodność językową. To, że język ojczysty jest nam najbardziej znany, nie ulega wątpliwości, ale także wiemy jakie ogromne znaczenie ma dla nas nauka języków obcych. Dzięki nim, nie tylko możemy się porozumiewać, ale także poznajemy kulturę tych krajów.Wszyscy uczniowie naszej szkoły również właczyli się do wspólnej zabawy. Każda z klas przygotowała flagę wcześniej wylosowanego państwa oraz wymyśliła hasło promujące naukę języków. Wszystkim uczzniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

• Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

•          Trudno w to uwierzyć, ale znowu wypuściliśmy z gniazda kolejnych podopiecznych... Tym razem w trudnych okolicznościach, do końca z wielką niewiadomą. Przeciwności losu nie uniemożliwiły nam jednak godnego pożegnania się z ósmoklasistami, choć wszystko odbyło się w zupełnie innej formie niż dotychczas. Zdalnie też się da!
                        W murach szkoły spotkaliśmy się z naszymi najstarszymi uczniami po raz ostatni w piątkowe przedpołudnie. Oczywiście nie zapomnieliśmy o wszelkich zasadach bezpieczeństwa związanych z pandemią. Przez lata zdążyliśmy się zżyć z tegorocznymi absolwentami, dbając o ich nieustanny rozwój. Patrzyliśmy, jak się zmieniają,  dojrzewają, dorastają... Ze spokojem myślimy o ich przyszłości, mamy bowiem głębokie wewnętrzne przekonanie, że wyrosną na wartościowych, szlachetnych i dobrych ludzi... Przeżyliśmy razem różne chwile, począwszy od tych zabawnych, przyjemnych, po wzruszające i trudne. Ze wszystkich wyszliśmy obronną ręką, zdobywając cenne życiowe doświadczenie. Nasza rola, rola ich wychowawców, nauczycieli, pedagogów, dobiegła końca, ale chcemy, aby wiedzieli, że zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie. Życzymy im samych sukcesów, wspaniałych przyjaciół, cudownej kadry pedagogicznej.

Dziękujemy tym, którzy przygotowali tę, z różnych względów, wyjątkową  uroczystość,  i wszystkim,  którzy zaszczycili nas swoją obecnością i dobrym słowem.

Drodzy Ósmoklasiści! Jest to tylko koniec pewnego etapu edukacyjnego i  początek drogi ku dorosłości, na której coraz więcej będzie zależeć od Was samych, od Waszych postaw i wrażliwości w odbiorze świata. Nie zapominajcie o nas. Trzymamy za Was kciuki!

Wychowawczyni klasy 8

Magdalena Karbowska