• Konkurs Edukacji Ekologicznej dla dzieci - Mistrz Recyklingu i Przyjaciele 2023

• 15 stycznia 2023 rusza IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” dla dzieci szkół podstawowych. Jakie zadania mamy dla Was tym razem?

Świat Recyklingu – zagraj z nami w grę, w której każdy materiał, każda drobinka jest cenna i ma konkretną wartość.

• Konkurs "Najciekawsza kartka świąteczna"

• Gratulujemy uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie "Najciekawsza kartka świąteczna" zorganizowanym przez Urząd Gminy w Czernikowie. Nagrody i dyplomy zostały wręczone podczas spotkania z Mikołajem w parku 700-lecia w Czernikowie. Spośród blisko 190 nadesłanych kartek dostrzeżone zostały również prace wysłane z naszej szkoły. Alicja Arent i Zuzanna Bartosiewicz otrzymały wyróżnienie, natomiast Hubert Zatorski zajął III miejsce. Brawo!

• "Nie ma śmieci - są surowce".

• Bardzo dziękujemy Panu Wójtowi, który ufundował bilety do kina wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie pt. ,,Nie ma śmieci - są surowce. Bożonarodzeniowe cuda z odpadów". Dodatkową atrakcją była słodka niespodzianka, jaką Pan Tomasz Krasicki obdarowywał dzieci w autokarach. Dzięki takim inicjatywom mamy apetyt na więcej!

• "Co mi daje las"

• Uczeń naszej szkoły, Piotr Kaźmierkiewicz, zdobył 3. miejsce w konkursie ,,Co mi daje las" organizowanym przez Nadleśnictwo Dobrzejewice. Gratulujemy! Otwórz

• Opowieść wigilijna

• Dnia 9.12 pojechaliśmy do Auli UMK w Toruniu na spektakl Teatru Piasku ,,Opowieść wigilijna", dzięki któremu daliśmy się ponieść bożonarodzeniowej atmosferze. Byliśmy pod wrażeniem niesamowitej sztuki malowania piaskiem, śniegiem i światłem. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, co w życiu naprawdę ważne i że czasem warto się zatrzymać...

• 5 -lecie Zespołu Szkół w Czernikowie.

• ,,Poczet Sztandarowy” reprezentował naszą Szkolę na uroczystości ,, 5 -lecia Zespołu Szkół w Czernikowie. Zaszczytną funkcję Chorążego pełnił przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Kacper Buczkowski z klasy 7 w asyście uczennic klasy 8 - Zuzanny Majewskiej i Laury Szeferskiej, pod opieką Pani Elżbiety Maciejewskiej. Na uroczystości zaprezentowano rys historyczny Zespołu Szkół, część artystyczną poświęconą Patronowi oraz wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego, literackiego oraz wiedzy o Mikołaju Koperniku. Wsród nagrodzonych znaleźli się również nasi uczniowie - Weronika Wenderlich, Alicja Dankowska, Zuzanna Majewska, Kacper Buczkowski oraz Piotr Kaźmierkiewicz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

• 3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Celem tego dnia jest upowszechnienie idei tolerancji, otwartości i szacunku. W ramach tego dnia przygotowana została gazetka, w formie komiksu, która prezentuje praktyczny poradnik savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych. W ramach tego dnia odbyły się zajęcia, podczas których dzieci wykonały prace plastyczne i mogły zapoznać się z trudnościami jakie spotykają osoby niepełnosprawne. Dzieci za pomocą dotyku poznawały alfabet Braille'a. Mogły również obejrzeć kartki świąteczne wykonane przez osoby niepełnosprawne.

• Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

• 21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego celem jest uwrażliwienie na wzajemną życzliwość i wzbudzanie pozytywnych emocji. Tego dnia mogliśmy obdarować osoby z naszego otoczenia karteczką z pozytywnym przesłaniem. ,,Wydzieranki" te cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Pamiętajmy, że bycie życzliwym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Bądźmy życzliwi na co dzień.

• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada klasa 3 świętowała Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki, a wraz z wychowawczynią przygotowały gazetkę tematyczną i misiową fotobudkę. Fotobudka okazała się dużą atrakcją, szczególnie wśród maluchów, ale i starsi uczniowie, a nawet niektórzy nauczyciele, świetnie się przy niej bawili.

• Wycieczka do Muzeum Zabawek w Toruniu

• 17 listopada 2022 r. uczniowie klas 0 - 5 uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Zabawek w Toruniu. Znajdują się tam zabawki pochodzące z XIX i XX wieku. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak kiedyś wyglądały lalki, wózki, samochodziki, kolejki czy klocki. Ciekawostką dla nas było to, że jedną z lalek, liczącą sobie 120 lat, przekazała do muzeum mama Amelki Szczotkowskiej z oddziału przedszkolnego. Ponadto dzieci wzięły udział w warsztatach artystycznych, na których własnoręcznie wykonały zabawkę - bączka.