• "Magiczny dywan"

• Nasza szkoła pozyskała kolejne urządzenie multimedialne, które ma służyć dzieciom do nauki poprzez zabawę. "Magiczny dywan" to nowoczesne urządzenie, które wykorzystuje projektor, komputer i czujnik ruchu, by stworzyć interaktywną podłogę.

• Piłka nożna

• W październiku reprezentacje chłopców naszej szkoły uczestniczyły w gminnych mistrzostwach w piłce nożnej

W kategorii 2010-2009 zespół wywalczył 3 miejsce natomiast chłopcy z rocznika 2011 i młodsi zajęli 5 miejsce.

• Europejski Dzień Języków

• W związku z Europejskim Dniem Języków uczniowie naszej szkoły wykonywali lapbooki na temat różnych krajów. Lapbooki to inaczej kreatywna forma przekazania informacji. Jest to rodzaj składanej książeczki, która sprawdza się jako skuteczna metoda nauczania.

• DN

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klasy 4,5 i 8 w wyjątkowy sposób i z humorem podziękowali nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za ich pracę. Pamiętajmy, że szkoła to My Wszyscy: Nauczyciele, Obsługa i Wy Drodzy Uczniowie. Dziękujemy!

• V edycji Czernikowskiej 10-tki

• 1 października reprezentacja uczniów naszej szkoły brała udział w V edycji Czernikowskiej 10-tki. Wszyscy nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w biegu walcząc o jak najlepsze miejsca do samego końca. Najlepszy wynik osiągnęła Maja Bajger z klasy piątej która ukończyła bieg w swojej kategorii na 3 miejscu. Wielkie brawa dla wszystkich uczniów za udział i sportową postawę.

• Warsztaty ,,Majsterkowo" w Brico Depot w Toruniu.

• 28 września uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach ,,Majsterkowo" w Brico Depot w Toruniu. Głównym celem zajęć było zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej. Uczniowie ozdabiali doniczki i sadzili wrzosy. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniem. W nagrodę za wykonane prace wszyscy otrzymali dyplomy, drobne upominki oraz pięknie ozdobione doniczki z zasadzonymi wrzosami. Dzięki tej akcji dzieci uczą się samodzielności i mają okazję przekonać się, jak wiele satysfakcji może sprawić ich własna praca.

• Wyjazd klas 4-8 do Szkółki Leśnej Bielawy - Toruń

• Wyjazd klas 4-8 do Szkółki Leśnej Bielawy - Toruń był dla nas praktyczną lekcją biologii. Uczniowie poznali pracę leśniczego w szkółce leśnej

- wzbogacili wiedzę na temat różnorodności gatunków drzew występujących w polskich lasach oraz wiedzę o cyklu rozwojowym roślin - ,,Od nasionka do drzewa". Taki wyjazd to okazja do integracji uczniów połączona z nauką, rekreacją i wypoczynkiem na łonie natury. Uwieńczeniem wizyty w gospodarstwie szkółkarskim było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek ufundowanych przez Radę Rodziców. Dziękujemy Paniom: Monice Polanowskiej, Annie Bojarskiej i Kamili Kowalskiej za wspólny wyjazd, pomoc i współpracę w organizacji tego wyjazdu.

• OSP otrzymuje sztandar

• Gratulujemy jednostce OSP Makowiska otrzymania tak wspaniałego symbolu, jakim jest sztandar. Jego nadanie jest dla każdego środowiska zaszczytem i powodem do satysfakcji. Wszystkim strażakom ochotnikom życzymy bezpiecznych powrotów z działań ratowniczo - gaśniczych, dalszego rozwoju jednostki oraz kultywowania tradycji strażackich. Druhnom i druhom z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej życzymy dużo energii i motywacji do rozwijania pasji, jaką jest ratownictwo. Niech św. Florian otacza Was swoją opieką! Jednocześnie całej lokalnej społeczności życzymy, aby nowo powstała świetlica wiejska była miejscem z duszą, miejscem wspaniałych i niezapomnianych spotkań, zabawy i dobrej współpracy.

• Międzynarodowy Dzień Kropki.

• 15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto kreatywności. Dzień ten ma na celu uświadomienie wszystkim, że w każdym dziecku drzemią zdolności i talenty, które są niezmierzone. Trzeba tylko wierzyć we własne siły, podejmować wyzwania, a w każdej małej niepozornej kropeczce można dostrzec dzieło!