• Słowiańskie warsztaty andrzejkowe.

• W dniu 25 listopada odwiedziły nas Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernikowie, które przeprowadziły słowiańskie warsztaty andrzejkowe w klasie 3 i 4.  Bardzo dziękujemy!!!

• Projekt Szkoły Podstawowej w Makowiskach.

• W imieniu SP w Makowiskach oraz szkół w Mazowszu, Steklinie i Osówce we współpracy ze "Stajnią Artystyczną" w Marcinkowie zachęcamy do głosowania, w ramach budżetu obywatelskiego, na projekt "Archipelag artystycznych marzeń-koncert Adama Struga z zespołem". Poniżej link do głosowania:

Głosować mogą tylko mieszkańcy powiatu toruńskiego.

Zapraszamy i mamy nadzieję na kolejny przepiękny koncert w Czernikowie.

Piotr Buczyński (SP w Makowiskach) Marzena Michałowska-Kowalik (Stajnia Artystyczna Marcinków).

• Akademia z okazji 103. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

• W środę, 10 listopada, uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Tym razem przypomnieliśmy historię dzieci z Wrześni i ich rodzin z 1901 roku, ludzi niezwykle zdeterminowanych, gotowych do wielkich poświęceń w obronie własnej tożsamości, własnych korzeni, własnej historii i wreszcie własnego języka, po prostu polskości. Mocno wybrzmiała niezgoda na wszelkie akty ucisku, wynaradawiania, ograniczania wolności. Młodzi aktorzy pokazali, że są pędami polskości, dzięki którym z nadzieją patrzymy w przyszłość.

• Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w tenisie stołowym.

• Po pełnych emocji meczach i zaciętej walce zakończone zostały Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w tenisie stołowym. Drużyna chłopców (w składzie Kacper Buczkowski i Szymon Wachowski) wywalczyła w Pigży 5. miejsce, natomiast drużyna dziewcząt (w składzie Julia Celmer, Klaudia Chojnacka) zdobyła w Złotorii 3. miejsce.

• W ramach projektu mFundacji - ,,mPotęga” z mBanku

• To już trzecie warsztaty matematyczne finansowane i realizowane w ramach projektu mFundacji - ,,mPotęga” z mBanku - Tym razem do kuchni się udaliśmy , obliczaliśmy i mierzyliśmy - przepisy byly zaszyfrowane, ilość składników poznaliśmy wtedy, gdy dobrze działania rozwiązywaliśmy Babeczki, rogaliki i naleśniki piekliśmy, a później wspólnie się ich smakiem delektowaliśmyDzielne mamusie nas wspierały i w czasie pieczenia z nami współpracowały Później logicznej zabawie się poddaliśmy i z wielkim trudem z węzłów się wydostaliśmy Dla odmiany ruszyliśmy w tany. Tańcząc kroki liczyliśmy, poźniej filmy oglądaliśmy. Pierwszy raz w klasie, choć nie na lekcji spaliśmy, lecz wczesnym rankiem dalej pracowaliśmy. Śniadanko, ,,Escape Room”- zadania ze skałą, gęstość cieczy, i z miarami między drzewami. Rozpoznawaliśmy gatunki drzew i wiek ich określaliśmy - wcześniej nie wiedzieliśmy, że ok 200 letnie drzewo tu mamy. Praktyczna matematyka to fajna sprawa, każde zadanie to miła zabawa. Wszyscy pięknie pracowaliśmy i z uśmiechem na twarzy do domku wracaliśmy Za współpracę DZIĘKUJEMY przedstawicielom Rady Rodziców - Pani Monika Chojnacka, Zatorska Małgorzata, Marta Szczotkowska - wielkie brawa za poświęcony nam czas W matematyczny świat uczniów klasy 7 i 8 wprowadzały- Pani Anna Fehlau, Pan Robert Linkiewicz oraz Pani Elżbieta Maciejewska

• Gminny turniej piłki nożnej.

• W sobotę 25 września młodzi piłkarze z Makowisk uczestniczyli w gminnym turnieju piłki nożnej. Po zaciętym meczu o 3 miejsce ulegli Osówce 2:3.

• Koncert pamięci Piotra "Kuby" Kubowicza "Ars Longa"

• Z inicjatywy SP w Makowiskach 10.09.2021 r. odbył się koncert pamięci Piotra "Kuby" Kubowicza "Ars Longa" . Pieknie podsumowała to wydarzenie pomysłodawczyni i producentka koncertu Marzena Michałowska Kowalik:

"Jesteśmy wzruszeni królewskim przyjęciem, które przygotowały nam władze i mieszkańcy gminy Czernikowo w powiecie toruńskim.

Ten koncert, podobnie jak premiera w Marcinkowie, potwierdza wielki talent kompozytorski Piotra oraz ponadczasowość Jego twórczości.

Chociaż sam siebie skromnie określał "melodyjkarzem", to owacje po kolejnych utworach udowodniły, że był artystą niezwykłego formatu.

Ze szczególnym uznaniem i wzruszeniem wspominamy utwory z Akwarelek Świętokrzyskich w wykonaniu Urszuli Makosz i Marka Bałaty, duetu Kamili Klimczak i Uli "Arkadia", czy też "Wartownika" w interpretacji Macieja Półtoraka.

Popisom wokalnym towarzyszyło równie imponujące show muzyczne w wykonaniu Pawła Pierzchały, Piotra "Restka" Resteckiego, Michała Półtoraka, Jerzego Odrowąża Wysockiego i Jarosława Wilkosza.

Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła Artystów owacjami na stojąco, narzekając po koncercie na uczucie niedosytu. Obiecujemy ciąg dalszy

• W niedzielę (19.09.2021 r.) wzięliśmy udział w zawodach III CZERNIKOWSKA 10-TKA.

• Reprezentacja dziewcząt i chłopców ze szkoły w Makowiskach uczestniczyła w rozgrywkach gminnych w piłce nożnej. Dziewczęta ze względu na pogodę, rozegrały turniej na hali i wywalczyły drugie miejsce. W kategorii chłopców SP w Makowiskach zajęła czwarte miejsce.

Dziękujemy organizatorom za moc wrażeń, porządną dawkę zdrowej rywalizacji i świetną sportową atmosferę.