• Komiks w języku angielskim

• Uczniowie: Adam Bojarski, Piotr Każmierkiewicz, Kacper Buczkowski, Zuzanna Majewska, Laura Tarnowska, Weronika Wenderlich oraz Aleksandra Marciniak przystąpili do konkursu na wykonanie komiksu w języku angielskim. Tematyka komiksu miała być związana z tematem “ Człowiek przyjacielem Ziemi”

Uczestnicy musieli się zmierzyć nie tylko z wymyśleniem pomysłu na komiks, ale także ze stworzeniem scenek rysunkowych z dialogami w języku obcym.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności, zdolności plastycznych oraz wyobraźni językowej. Dla wszystkich autorów,, czekają nagrody.

• Karma dla kotka

• Nasza szkoła włączyła się w akcję zbiórki karmy dla wolno żyjących kotów, zorganizowanej na terenie gminy Czernikowo. Serdecznie dziękujemy za przyniesioną karmę uczniom z klas 1-4:

Zuzi Szczepaniak

Mai Tkaczyk

Mai Wenderlich

Oliwii Wiśniewskiej

Mai Bejgier

Lenie Głowackiej

Adrianowi Majewskiemu

Nikoli Tkaczyk

Antkowi Wiśniewskiemu

Adamowi Bojarskiemu

Szymonowi Gołębiewskiemu

Piotrowi Kowalskiemu

Szymonowi Zatorskiemu.

• KONKURS „TURNIEJ POKOLEŃ – BITWA WARSZAWSKA 1920”

• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „TURNIEJ POKOLEŃ – BITWA WARSZAWSKA 1920”- konkurs organizowała Szkoła Podstawowa w Mazowszu.

W tegorocznej edycji konkursu historycznego „Turniej Pokoleń – Bitwa Warszawska 1920” udział wzięły 2 drużyny z naszej szkoły-pod opieką Pani Magdaleny Wachowskiej

Jury Konkursu przyznało następujące nagrody:

> II miejsce – SP Makowiska – Kaźmierkiewicz Marta, Kaźmierkiewicz Piotr, Kasińska Małgorzata

> wyróżnienie zajęły :

SP Makowiska – Wierzbicka Justyna, Wierzbicka Danuta, Kamińska Oliwia

Zwycięzcom i wszystkim pozostałym uczestnikom gratulujemy.

Cieszymy się z faktu, że zechcieliście zgłębiać swoją wiedzę historyczną poprzez udział w konkursie.

GRATULACJE

• Konkurs walentynkowy - rozdanie nagród

• Konkurs na przebranie się lub inaczej mówiąc wcielenie się w lata 60. Jesteście WSPANIALI, ponieważ do konkursu przesłało 58 uczniów. Jury nie malało łatwego wyboru. Oto lista nagrodzonych:

Natalia Dąbrowska kl.0

Jakub Kubiak kl.0

Zuzanna Szczepanik kl. 1

Oliwia Wiśniewska kl. 1

Mają Bejgier kl.2

Filip Buczkowski kl.2

Oliwier Stanisławek kl.2

Weronika Kubiak kl. 3

Adam Bojarski kl.4

Oliwia Kamińska kl. 4

Piotr Kowalski kl. 4

Kacper Buczkowski kl.5

Kacper Białobrzeski kl. 5

Szymon Rzymkowski kl.5

Bogumiła Zatorska kl. 7

Eryk Polanowski kl.8

Pozostali uczestnicy konkursu, którzy brali udział otrzymali słodki poczęstunek od Pana Dyrektora.

• Walentynki

• 12 lutego świętowaliśmy szkolne walentynki, w związku z czym dzień ten wyglądał u nas nieco inaczej niż zwykle. Przebrani w kolorowe stroje z lat 60-tych bawiliśmy się podczas koncertu zespołu Żuki transmitowanego online. Utwory grupy The Beatles sprzyjały dobrej zabawie, toteż piątkowe wczesne popołudnie spędziliśmy w atmosferze beztroskiej radości.

• WOŚ

• ,,Finał z głową”

31 stycznia 2021r. graliśmy z radością w WOŚP kolejny raz!

Tegoroczny 29.Finał WOŚP  odbywał się nieco inaczej, lecz serca przybyłych mieszkańców społeczeństwa lokalnego oraz zaproszonych gości były jak zawsze bardzo gorące.

Ze względu na stan epidemii COVID -19 i obowiązujące zasady bezpieczeństwa, ograniczyliśmy nasze działania do  kwesty, sklepiku, ogniska i pieczenia kiełbasek.

Dzięki hojności uczestników zebraliśmy kwotę 5588,08zł.

Każda przekazana złotówka na cele fundacji WOŚP pomaga także Polakom w ich codziennej walce z COVID-19.

Ogromne podziękowania należą się Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowiskach za cudowną atmosferę, ,,wzniecony płomień” w postaci ogniska, pieczenie kiełbasek i  hojność w zakupach. Panu Mirosławowi Graczykowi - przedstawicielowi Stowarzyszenia ,,Razem Łatwiej” dziękujemy za ufundowanie kiełbasek i pomoc w sprzedaży gadżetów.

Wdzięczni jesteśmy przedstawicielom rodziców-Pani Annie Bojarskiej, Monice Polanowskiej, Renacie Polanowskiej, Kornelii Buczkowskiej oraz Panu Tadeuszowi Tarnowskiemu za wsparcie i pomoc w organizacji.

Uczniom klasy ósmej: Agacie Arent, Zuzannie Fornalik i Erykowi Polanowskiemu dziękujemy za przybycie i współpracę w  dniu finału.

Wszystkim darczyńcom i obecnym na finale uczestnikom dziękujemy za wrażliwość, gorące serca i BARDZO HOJNE portfele. Kolejny raz tak niewielu zdziałało tak wiele!!!

To dzięki Wam wszystkim puszki WOŚP ponownie się wypełniły.

• „Człowiek z pasją – przyjaciel Ziemi”

• Podczas drugiej prelekcji online z cyklu „Człowiek z pasją – przyjaciel Ziemi” będziemy gościć Agnieszkę i Dawida, pochodzących z województwa śląskiego. Od trzech lat wspólnie przemierzają górskie szlaki, zdobywają przepiękne wierzchołki Beskidów, Tatr, a także Alp. Agnieszka z wykształcenia jest nauczycielką języka polskiego, pracuje w szkole podstawowej oraz prowadzi zajęcia na uczelni ze studentami. Dawid swoje miejsce znalazł w firmie transportowej, w której organizuje międzynarodowe przewozy towarów.

Entuzjaści górskich wędrówek opowiedzą nam o zdobywaniu szczytów, miłości do gór oraz spełnianiu górskich marzeń. Zobaczymy mnóstwo przepięknych zdjęć, poznamy różne rodzaje wspinaczek oraz sprzętu niezbędnego do zdobywania szczytów. Dowiemy się także, jak należy przygotować się przed każdym wyjściem, nawet w najniższe partie gór.

Dnia 25 stycznia o godz. 17:00 przeniesiemy się na wirtualny spacer. Zapraszamy

• Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

• Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka uczniowie przygotowali krótkie występy.

Zapraszamy do obejrzenia, a wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia!

Oddział Przedszkolny