• Kochani rodzice, społeczność szkolna i przyjaciele!

• W związku z dramatycznymi wydarzeniami w Ukrainie, czując potrzebę serca i solidaryzując się z naszymi Sąsiadami, organizujemy zbiórkę darów dla Ukrainy. Jako społeczność szkoły, która wkrótce będzie nosiła imię Przyjaciół Ziemi, nie możemy pozostać obojętni na los potrzebujących Ukraińców. Jak nikt inny wiemy z historii, co to znaczy walczyć o niepodległość... Wszyscy, którzy czują podobnie i są w stanie pomóc, proszeni są o dostarczanie do szkoły darów w postaci chemii, żywności o długim terminie przydatności do spożycia oraz odzieży nieużywanej. Zbiórka będzie przeprowadzona w dniach 28.02-07.03. Dary proszę przynosić do wychowawców lub do biblioteki.

• SUKCES szkoły - mamy Mistrzyni Powiatu

• Wielki sukces naszych uczennic! W dniu 24 marca 2022 roku w Złotorii odbyły się zawody powiatowe w tenisie stołowym. W kategorii dziewcząt wystąpiło 12 zawodniczek, Julia Celmer i Klaudia Chojnacka reprezentowały gminę Czernikowo. Mistrzynią powiatu została Julia Celmer, która wygrała wszystkie swoje mecze, na 7. miejscu zakończyła zawody Klaudia Chojnacka, odnosząc dwa zwycięstwa i dwie porażki. Gratulacje!!! dniu 24 marca 2022 w Złotorii odbyły się zawody powiatowe w tenisie stołowym. W kategorii dziewcząt wystąpiło 12 zawodniczek, naszą gminę reprezentowały uczennice z Makowisk: Julia Celmer i Klaudia Chojnacka.

Mistrzynią powiatu została Julia Celmer, która wygrała wszystkie swoje mecze, na 7 miejscu zakończyła zawody Klaudia Chojnacka odnosząc dwa zwycięstwa i dwie porażki.

Gratulacje!

• WOŚP 2022

• Pomaganiem warto się chwalić!!!

Cieszymy się bardzo i z ogromną dumą informujemy, że jubileuszowy 30. Finał WOŚP

zamknęliśmy rekordową kwotą 13.337,51zł !!!!!

Ten wspaniały Finał nie byłby możliwy bez wsparcia ludzi dobrej woli.

Dziękujemy serdecznie wszystkim i każdemu, kto z nami grał dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki

i leczenia wzroku u dzieci. Dzięki Wam dzieci będą widziały świat wyraźniej i kolorowo.

Organizator:                                                                                                            Dyrektor:

Elżbieta Maciejewska                                                                                              Piotr Buczyński

>więcej na stronie p. ELI.

• „EU-geniusz w świecie 3D”

• Ruszyły zajęcia „EU-geniusz w świecie 3D” wraz z drukarką, robotami i innymi gadżetami 3D. Celem zajęć jest zwiększenie kompetencji matematycznych, informatycznych, rozwijanie kreatywności, innowacyjności i umiejętności współpracy w zespole. Pierwszy próbny wydruk wzbudził ogromne zainteresowanie wśród naszych uczniów. Żywimy nadzieję, że zajęcia zainspirują ich do twórczej pracy podczas wspólnych projektów.

• Ferie z ekonomią

• W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie z klasy 7 i 8 uczestniczyli w projekcie pt. "Ferie z ekonomią". Głównym celem projektu było zwiększenie wiedzy, kształtowanie postaw przedsiębiorczych i umiejętności w zakresie bankowości. Zajęcia odbywały się w ciekawej, atrakcyjnej formule, w przeważającej części pracy w grupie. Wykorzystano także gry i zabawy edukacyjne. W czasie zajęć prowadzonych przez p. Magdalenę Wachowską, obecna była także pełna zapału studentka, pani Julia. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Banku Spółdzielczego w Lipnie, a także do Zakładu USM Marcina Zglinickiego w Czernikowie.

• Czytelnicy naszej biblioteki szkolnej

• 13 stycznia uczniowie klasy 1 zostali czytelnikami naszej biblioteki szkolnej. Obiecali że będą odwiedzać bibliotekę, czytać sumiennie książki, a także dbać o każdą wypożyczona książkę

• Klaun Feliks

• W szkołach gminy Czernikowo w ramach mikołajkowego prezentu gościł Klaun Feliks. Jak mówi Andrzej Talkowski, wcielający się w rolę Klauna Feliksa:

"Mam na imię Feliks i jestem założycielem Teatru CLOWNa FELIKSa.

Z wielkim zapałem tworzę rzeczy piękne. Głównym celem Teatru jest rozbudzanie kreatywności i pasji poznawczej u dzieci.

Posiadam ponad 20-letnie doświadczenie artystyczne i organizacyjne.

Jestem świetnym żonglerem, mimem, iluzjonistą, gram na wielu instrumentach..."

Oto krótka fotorelacja ze spotkania.

• Kalendarz na rok 2022

• Wersj limitowana kalendarza na rok 2022 ze zdjęciami naszych działań.

Kalendarz przygotowany przez p. M. Wachowskiej i p. H. Mazurkiewicz